18. 9. 2009

Festival vědy v Moravské zemské knihovně (21.–25. 9.)

Moravská zemská knihovna se letos poprvé zapojila do Festivalu vědy, který probíhá v Brně v týdnu od 21. do 25. 9. Festival vědy je týdenní akce zaměřená na prezentaci vědy zábavnou formou určená nejširší veřejnosti. Vítanými návštěvníky jsou děti a mládež, rodiny s dětmi, aktivní senioři a všichni, kteří si nepřestali klást otázky proč a jak co funguje. V Moravské zemské knihovně návštěvníkům nabídneme nahlédnutí "pod pokličku" univerzální vědecké knihovny.

Program Festivalu vědy v Moravské zemské knihovně

21. a 22. září – pondělí a úterý
17:00 EXKURZE V KNIHOVNĚ
Přijďte se podívat zblízka na fondy, studovny i architekturu knihovny! Začátek exkurze v 17:00 před konferenčním sále ve foyer knihovny.

23. září – středa
10:00 VYHLEDÁVÁNÍ VE VOLNĚ DOSTUPNÝCH BÁZÍCH PRO ODBORNOU VEŘEJNOST
Jaké informace můžete získat z volně dostupných zdrojů? Přednáška určená pro vysokoškolské pracovníky a zaměstnance firem (PC učebna, 6. patro).

23. září – středa
15:00 STUDENSTKÉ PROJEKTY KISK FF MU
Představení a slavnostní zakončení studentských projektů v konferenčním sále knihovny. Seznamte se s netradičními marketingovými metodami k propagaci čtenářství v praxi, ambiciózním projektem Portál Competitive Intelligence, novým kulturně-informačním webem, kurzem projektového managementu pro knihovny, proměňte svou knihovnu na pulzující informační centrum, anebo si nechte poradit knihu od sympatických rádců!

Po celou dobu Festivalu vědy:

Výstava DROM Brno – Svět kolem nás
"Svět kolem nás", tak nazvali výstavu fotografií samotní tvůrci - děti a mládež navštěvující Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež romského střediska Drom. Jedná se o fotografie, které vznikly v loňském roce a zobrazují realitu všedního dne, jak ji vidí děti a mládež, žijící převážně v sociálně vyloučené lokalitě.

Žádné komentáře: