5. 11. 2009

Představujeme nový vizuální styl Moravské zemské knihovny

Moravská zemská knihovna (MZK) se rozhodla pro zásadní proměnu svého loga a jednotného vizuálního stylu, kterým se prezentuje navenek svým čtenářům i široké veřejnosti. Smyslem nového vizuálního stylu je představit knihovnu jako moderní a živou instituci, na kterou nepadá knihovnický prach.

„Prostřednictvím nového jednotného vizuálního stylu bychom mimo jiné chtěli ukázat veřejnosti, že jsme moderní a otevřená instituce, která chce být vidět, umí zaujmout mladé lidi a která dokáže poskytovat široké veřejnosti přístup ke kvalitním informacím,“ shrnuje stručně rozhodnutí MZK Irena Prázová, náměstkyně ředitele.

Nový vizuální styl je založen na jednoduchém logotypu, jehož mimořádnou předností je značná variabilita použití v různých barevných provedeních na různých nosičích. Stojí tak jako základní stavební prvek vysoce pružného a otevřeného systému, který bude v příštích letech představovat tvář knihovny. Tvůrcem jednotného vizuálního stylu je brněnské grafické studio Porta Design.„Tvar loga odkazuje na nápis MZK, v němž byl z každého písmene zachován pouze jeden tah, a zároveň představuje knihy stojící v regálech knihovny. Tento motiv stojících knih s jednou nakloněnou může být dále rozvíjen jako textura na různých souvislých plochách,“ vysvětluje grafička týmu Porta Design Iva Pechmanová.

Tiskovou zprávu i ilustrační ukázky použití nového loga naleznete na speciální stránce MZK, která je věnovaná novému vizuálnímu stylu.

Žádné komentáře: