4. 12. 2009

Den otevřených dveří v Moravské zemské knihovně 17. prosince 2009

Dne 17. prosince 2009 se v Moravské zemské knihovně uskuteční Den otevřených dveří.

V jeho rámci budete seznámení se službu e-Books on Demand (elektronické knihy na požádání), která podstatně zjednodušuje přístup ke knihám vydaných mezi lety 1500 a 1900.

E-knihy: Slepá ulice nebo budoucnost? Na tuto otázku se pokusí odpovědět Tomáš Zilvar, koordinátor projektu Gutenberg poskytujícího volný přístup k tisícům e-knih. Během dne můžete vyzkoušet, jak se čtou e-knihy pomocí elektronických čteček.

Po celý den můžete absolvovat exkurze po jednotlivých studovnách i knihovně jako celku, prováděné odbornými pracovníky MZK. Dostanete se tak do míst, která jsou běžně přístupná pouze se čtenářským průkazem MZK. Zjistíte, jak knihovna funguje a co vám nabízí, nahlédnete do zákulisí knihovny a můžete se podívat na vybrané knihy z našeho vzácného fondu.

Již od 2. prosince jsou ve foyer vystaveny vybrané fotografie z kalendáře Knihovna je sexy!, který je dílem studentského týmu Guerilla Readers, zabývajícího se propagací knihoven. Právě 17. prosince 2009 si ve foyer tento kalendář můžete koupit.

Roman Brychta, spoluautor architektonických návrhů budov Národní technické knihovnyStudijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, pohovoří o těchto dvou neobvyklých stavbách.

Více informací zjistíte v programu.

Těšíme se na vás!

Žádné komentáře: