22. 2. 2011

Naše projekty vyhrály první a druhé místo v Ceně Partsip

PARTSIP (Partnerská síť informačních profesionálů) je projektem sdružujícím knihovníky, informační pracovníky a odborníky z akademické sféry i praxe. V rámci konference Informační mediátor 2011: Management, marketing a inovace v knihovnách MZK konané 17.2.2011 získala MZK druhou cenu v hlasování odborné poroty za svůj projekt Georeferencer. Projekt MapRankSearch zvítězil v hlasování veřejnosti.

Georeferencer.org (Moravská zemská knihovna, Petr Přidal)
Georeferencer umožňuje umístit digitalizované staré mapy na aktuální mapu Googlu. Georeferencované mapy lze následně porovnávat i v trojrozměrném zobrazení prostřednictvím Google Earth. Takto lokalizované staré mapy jsou atraktivní produktem pro vědecké badatele i pro laickou veřejnost. Georeferencer používá také holandský Národní archiv, nebo Národní knihovna Skotska. Vyzkoušejte si i vy např. 3D zobrazení mapy.

MapRankSearch
Technologie MapRankSeach umožňuje komfortní a rychlé vyhledávání v rozsáhlých sbírkách starých dat. Vyhledávání je optimalizované i pro velké množství dat, takže při změně jednotlivých parametrů vyhledávání je systém schopen zobrazit relevantní výsledky v řádu zlomek sekund. Vyhledávat lze podle oblastí zobrazené na mapě, doby vyobrazení, měřítka mapy a dalších metadat.

Více informací o ceně

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Gratuluji a přeji hodně úspěchu.