4. 2. 2011

Přednáška Stephen Hill: Evropský příslib: proč je evropská cesta tou nejlepší nadějí v dobách nejistoty (16.2.)

Moravská zemská knihovna / INFO USA a Velvyslanectví USA
vás srdečně zvou na přednášku
významného amerického politologa a komentátora
STEVENA HILLA

Evropský příslib:
proč je evropská cesta tou nejlepší nadějí v dobách nejistoty

Kdy: ve středu 16. února 2011 v 18 hodin
Kde: v konferenčním sále Moravské zemské knihovny, Kounicova 67a, Brno

Steven Hill je americký spisovatel, komentátor a politolog s dvacetiletou zkušeností v politice. Často přednáší na prestižních akcích ve vládním i neziskovém sektoru, na akademické půdě i v obchodní sféře. Ve svých přednáškách se věnuje politickým i ekonomickým tématům, klimatickým změnám i vývojovým trendům v oblasti globalizace.

Jeho nejnovější knihou, o níž bude také přednášet, je Europe's Promise: Why the European Way Is the Best Hope for an Insecure Age (Evropský příslib: proč je evropská cesta tou nejlepší nadějí v dobách nejistoty) z ledna 2010. K jeho dalším knihám patří 10 Steps to Repair American Democracy (2006; Deset kroků k nápravě americké demokracie) and Fixing Elections: The Failure of America's Winner Take All Politics (2003; Ovlivňování voleb: selhání amerického politického modelu, v němž vítěz bere vše). Komentáře a články Steven Hilla pravidelně vycházejí v nejvlivnějších časopisech a publikacích (New York Times, Washington Post, Wall Street Journal, International Herald Tribune, Financial Times, Guardian...). Vystupuje v celostátních i regionálních rozhlasových a televizních programech a koná přednášková turné po Spojených státech i Evropě, kterou důvěrně zná. Ve Spojených státech je po mnoho let vedoucí silou snah o politické reformy. V České republice vystoupí na konferenci, kterou spolupořádá Goethe Institut a Velvyslanectví Spojených států na téma „Americký sen: útěk ze staré Evropy?“

Deník Financial Times o něm napsal: „Steven Hill je srozumitelný a poutavý autor. Umí vás zaujmout a přimět k přemýšlení. Má rozhodně pravdu, když říká, že evropská prosperující, mírumilovná, demokratická a sociálně citlivá tržní ekonomika působí přitažlivě v porovnání s nevyrovnaným, nadměrně deregulovaným americkým modelem nebo s čínským politicky represívním kapitalismem.”

Více informací najdete na http://www.steven-hill.com/ a http://www.europespromise.org/

Přednáška i následná diskuse budou v angličtině, simultánní tlumočení do češtiny bude zajištěno. Vstup volný.

Žádné komentáře: